Uwaga: aby móc skorzystać z formularza rejestracji na wydarzenie, należy się zalogować.

Wybrana grupa

Dzień Delty 2017 (rejestracja zakończona)

Termin: 2017-03-31 | Rejestracja: 2017-02-23 — 2017-03-24

W imieniu władz Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu oraz Oddziału Poznańskiego PTM serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w "Dniu Delty". To już druga edycja tego wydarzenia na WMiI UAM. Odbędzie się ono 31 marca 2017 roku na naszym Wydziale, w godzinach 10:30 - 14:45.

Jest to popularyzatorska impreza czasopisma "Delta", najstarszego w Polsce magazynu popularnonaukowego, będącego prawdziwą gratką dla umysłów ścisłych i miłośników nauk przyrodniczych. "Delta" realizuje ideę "mówiącej nauki" – czyli przemawia w sposób zrozumiały ustami swoich twórców. Autorami "Delty" są osoby uprawiające daną dyscyplinę (naukowcy). Adresatami pisma jest młodzież studencka i licealna oraz wszyscy pasjonaci wyżej wymienionych dziedzin. Rubryka "Mała Delta" skierowana jest do młodszej młodzieży.

Wykłady i warsztaty tegorocznej edycji "Dnia Delty" dla uczniów wszystkich etapów kształcenia poprowadzą redaktorzy "Delty" – fizycy, informatycy oraz matematycy.

Informacje dotyczące przebiegu rejestracji

1. Rejestracja odbywa się na pojedyncze wydarzenia, dla każego z wykładów/warsztatów określone sa godziny trwania oraz dla jakiego poziomu edukacyjnego zostały przygotowane.
  2. Formularze rejestracji aktywne będą od 23 lutego 2017 roku, do 24 marca 2017 roku.
  3. Infromacja o przyjęciu zgłoszenia wysyłana jest po wysłaniu wypełnionego formularza zgłoszeniowego, nie jest ona równoważna z akceptacją przyjęcia na dane wydarzenie.
  4. Akceptacje udziału w wydarzeniu rozsyłana będzie do osób zainteresowanych od 1 marca 2017 roku.
  5. Organizaotr zastrzega sobie możliwość dokonywania zmian w programie wydarzenia.
  6. Osobą kontaktową jest p. dr Edyta Juskowiak (edyta@amu.edu.pl).

Szczegóły wydarzenia

A jednak się da, czyli o kryptografii z kluczem publicznym, Tomasz Kazana, informatyka, liceum

• Data wydarzenia: 2017-03-31
  • Godziny trwania wydarzenia: 10:30–11:15
  • Rejestracja: 2017-02-23 — 2017-03-24
  • Limit miejsc: 70
  • Limit rejestracji dla jednego użytkownika: 1
  • Łączny limit miejsc dla jednego użytkownika: 27

A jednak się da, czyli o kryptografii z kluczem publicznym.

Tomasz Kazana

Szyfrowanie jest niemal tak stare jak świat. Wymyślono setki jeżeli nie tysiące różnych (lepszych lub gorszych) szyfrów. Do roku 1976 wszystkie te szyfry miały jedną wspólną cechę: osoby komunikujące musiały, zanim się skomunikują, wymienić się potajemnie jakimś sekretem, tzw. kluczem. Założenie to wydawało się nieuniknione. A jednak...

informatyka, liceum

Drukuj tę stronę Wróć